חברת ITEEO מקבוצת אל-מור, עוסקת במתן פתרונות אנרגיה וקיטור לתעשייה, תוך הסתכלות רחבה על התייעלות אנרגטית בהתאם לצורכי הלקוח.

החברה מתמחה בייזום, הקמה ואחזקה של תחנות כוח המבוססות קו-גנרציה CHP)) בהספקים של עד 16MW, וכן אספקה התקנה ותחזוקה של דודי קיטור מבוססים על טכנולוגית צינורות עשן, צינורות מים וחשמל. לקוחותיה הם צרכנים מסחריים, כגון: מפעלים, בתי חולים, בתי מלון, קמפוסים וכו’ המעוניינים לחסוך בעלויות האנרגיה.

ITEEO באמצעות חברת הבת שלה AB Energy Israel, שהיא שותפות אסטרטגית ביחד עם הקונצרן האיטלקי AB Holdings SAP, נותנת מענה טכנולוגי מלא ומקצועי ללקוח משלב סקר ההיתכנות האנרגטית וכלה באפיון פתרון, תכנון מלא ואספקת ציוד מתקדם.

כחלק מהמענה המשותף הכולל, AB Energy Israel תומכת בלקוחותיה עם צוות שירות ותחזוקה(O&M)  מקצועי ומהימן הפועל בסטנדרטיים הגלובליים של קונצרןAB  וכן מחזיקה מלאי מקומי של חלקי חילוף. כמו כן, החברה נותנת מענה מימוני מלא ליישום פרויקט קו-גנרציה במודל BOT (Build-Operate-Transfer) או BOO (Build-Own-Operate) בהתאם לדרישות ולצרכי הלקוח.

קו-גנרציה היא טכנולוגיה המשלבת בין שני תהליכים – ייצור חשמל והפקת חום, ומטרתה להשיג ניצול אנרגטי יעיל יותר של הגז המוזן.
ייצור חשמל מסורתי, בדיזל או בטורבינה מתאפיין בנצילות נמוכה כ-20%-40% ובאובדן חום.
הקו-גנרציה מנצלת את החום המיוצר וממחזרת אותו לטובת תהליכים תרמיים ובכך מושגת נצילות אנרגטית כללית של 65%-85%.
בנוסף, העלות הכוללת להפקת כוח וחום במערכת קו-גנרציה נמוכה מעלויות הייצור בשני תהליכים נפרדים.

שימושים מקובלים בקו-גנרציה:

  • ייצור חשמל לצריכה עצמית ו/או לאספקה לרשת החשמל הארצית ומכירה ללקוחות קצה דרך רשת החשמל
  • ניצול האנרגיה המכאנית המופקת כתחליף לחשמל להנעת ציוד מכאני תעשייתי
  • ייצור קיטור ומים חמים על ידי האנרגיה התרמית
  • שימוש בחום השיורי לתהליכי חימום או להפקת קור

בנוסף, חברת ITEEO מספקת, מתקינה ומתחזקת דודי קיטור המבוססים על טכנולוגית צינורות מים, צינורות עשן או חשמל.
הקיטור, מיוצר על ידי הזנת מים למערכת צנרת הקולטת חום שמיוצר בסביבתה על ידי שריפת דלק או גז. המערכת הינה מערכת סגורה ובדרך זו אדי הקיטור מעלה את הטמפ’ שלו, או את לחצו או את שניהם גם יחד.

קבוצת AB – נוסדה באיטליה בשנת 1981, והיא מובילה עולמית בתחומי הקו-גנרציה וקידום מקורות אנרגיה מחדשים, ופועלת כיום ב-21 מדינות ברחבי העולם.

החברה מייצרת ומפתחת פתרונות של יחידות קו-גנרציה מודולריות המיועדות להתקנה תחת כיפת השמיים בהספקים של עד 4.4MW  ליחידה. עד כה למעלה מ-1,200 יחידות יוצרו והותקנו על ידי החברה.
AB נותנת מענה מקיף גם בפתרונות ביו-גז, ביו-מסה ואספקת אנרגיה ו-Co2 לחממות, קבוצת AB בשותפות עם ITEEO מחויבות למשימה: ליישם מערכות ופתרונות קו-גנרציה הפועלות ביעילות מרבית, כל זאת, בסביבה תחרותית, מוסרית והוגנת.

לאתר החברה